Moderátoři: Akir, smith, ikanek, regula_jan, Pavel_III

No, na burzách se vyskytuje partyja (partija?🙂) Maďarů z Levic a s těma se domluvíš! A s některýma obchodníkama taky. I s Bodorem se domluvíš, on je z Pětikostelí a něco zná srbochorvatsky. Taky dělal (nebo furt dělá) archiváře nebo tak něco. A Szillárd umí anglicky, myslím že celkem slušně (což mi nepomůže).

Zajímavé jsou svitkové známky. Tiskly se od sedmdesátých let v Lipsku (NDR), stejně jako první dvojice československých svitkových známek z té doby. Od archových známek tištěných v Budapešti je odlišuje jemnější zoubkování. Při výrobě vycházeli nejspíš ze stejné fotografické předlohy, přesto jsou vidět i malé rozdíly v obraze známek.
[
](http://i1069.photobucket.com/albums/u466/1384364891/Svitkove-M.jpg)
[
](http://i1069.photobucket.com/albums/u466/1384364891/Svitkove-CS.jpg)

K té knize A magyar bélyegek kézikönyve se asi v dohledné době nedostanu. Nejvíc mě zajímá výplatní série z roku 1963/64 s motivem dopravy a spojů. Můžeš mi prosím tě vypsat, jaké zásadní varianty se u ní rozlišují? Stačilo by mi jen například takto: "Rozeznávají se varianty papíru, průsvitky, zoubkování, odstíny." To abych věděl, jak moc po té knize toužit.

Což mne přivádí k otázce, jakým způsobem se ve svazové knihovně vlastně půjčují knihy (cokoliv), když člověk není z Prahe a jezdí tam tak nanejvýš 2× do roka a někdy ani to ne?

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.