Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Bílé peníze Vladislava II.,malé groše Rudolfa II.,1/4 tolary Matyáše třeba i 24 krejcar Fridricha falckého - některé byly raženy jako tlusté mince. Tlusté pražské groše razil i Karel IV.,Václav IV.,L.Pohrobek,J.z Poděbrad a Vl.II.Jagellonský. Ražby jsou poměrně vzácné a moc se nevidí, mají různé hmotnosti, které většinou neodpovídají násobkům. Jako reprezentativní odražky bývaly darovávány návštěvám v mincovně. Padělků je nadbytek, koupit si jakýkoliv tlustý groš bez jasného původu v dnešní době je sázka do loterie.

skoro každý kus je jiný...
Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)


Byl jsem tam, držel jsem ho v ruce, a tento byl/je vyjímečně a zcela určitě pravý.

4 z 5-ti jsou falešné. Někdy je to vidět na "první" pohled, jindy ne. Falšovaly se už v 19. století viz článek E. Fialy ve Wiener Nimismatische Zeitschrift, kde je jich publikována celá řada.
Takže když se někdo dušuje, že to má po dědečkovi, je to jen reklama, která nic neznamená.

Do aukce u Kunkera jde tlustý groš Václava IV. (aukce 379/100).
Prager Groschen o. J., Prag. Dickabschlag (Piéfort) zu 15 Prager Groschen. 34,10 g. Innen: + WEnCEZLAVS ± TERCIVS, außen: + DEI : GRATIA Ê REX : BOEMIE Krone, umher Perlkreis//º+º GROSSI ±° PRAGENSES Böhmischer Löwe l. Doneb. 850 (dieses Exemplar).
Von größter Seltenheit. Hübsche Patina, sehr schön-vorzüglich
Exemplar der Slg. Donebauer, Auktion Adolph Hess, Frankfurt/Main 1889, Nr. 850 und der Slg. Wunderly von Muralt, Auktion L. + L. Hamburger, Frankfurt/Main, April 1899, Nr. 61.
Obrázky:
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.